Ranking jednorazowych e-papierosów o dużej liczbie zaciągnięć
Szukając urządzenia na dłużej, coraz częściej pada pytanie, który jednorazowy e-papieros wystarczy na naprawdę wiele tygodni bez ładowania i dolewania liquidu. Ten ranking powstał po to, by uczciwie porównać modele o wysokiej liczbie zaciągnięć dostępne w ofercie sklepu BuchMistrz — od konstrukcji 23 000 puffów aż po rekordowe 180 000. Pod lupę bierzemy pojemność zbiornika, pojemność baterii, typ grzałki, liczbę smaków oraz realny koszt jednego zaciągnięcia, bo to właśnie te parametry decydują, czy wybór będzie satysfakcjonujący.

Krótka odpowiedź: Jeśli liczba zaciągnięć jest dla Ciebie priorytetem, w naszym rankingu prowadzi STAG BAR 6IN1 180000 PUFFS — sześć smaków w jednym urządzeniu, zbiornik 108 ml i bateria 1000 mAh z ładowaniem USB-C. Dla osób, które wolą coś mniejszego, ale wciąż bardzo wydajnego, drugie miejsce zajmuje Airmez Fox 4IN1 120000 PUFFS, a najlepszym złotym środkiem między ceną a trwałością okazuje się Hifancy Super 70000 PUFFS.
Co to jest jednorazowy e-papieros o wysokiej liczbie zaciągnięć
Nowoczesny jednorazowy e-papieros to zamknięte urządzenie, w którym grzałka, akumulator i zbiornik z liquidem stanowią jedną, nierozerwalną całość. Producent deklaruje liczbę zaciągnięć (tzw. puffów) na podstawie testów komory parowej, a realna wartość zależy od tego, jak długo i jak głęboko zaciągasz się każdym buchem. Modele opisywane w tym rankingu celują w górny segment: zamiast klasycznych 600 czy 1500 machów oferują dziesiątki tysięcy, a nawet ponad sto tysięcy zaciągnięć.
Kluczową różnicą względem tanich „jednorazówek” jest obecność gniazda ładowania USB-C oraz większego zbiornika. Sama bateria rzadko wystarcza na całą żywotność liquidu, dlatego producentzy wyposażają urządzenia w akumulatory od 600 do 1000 mAh, które doładowujesz w kilkadziesiąt minut. Dzięki temu e-papierosy o wysokiej liczbie puffów są dziś bardziej ekonomiczne w przeliczeniu na jedno zaciągnięcie niż kiedykolwiek wcześniej.
Na co zwrócić uwagę wybierając model z dużą liczbą puffów
Zanim przejdziemy do samego rankingu, warto zrozumieć, które parametry naprawdę mają znaczenie. Pojemność zbiornika (wyrażona w mililitrach liquidu) mówi, ile aromatu masz do dyspozycji. Bateria decyduje, czy urządzenie dotrwa do ostatniej kropli, czy padnie wcześniej. Typ grzałki — a zwłaszcza popularna technologia mesh — wpływa na równomierność grzania, nasycenie smaku i to, jak długo grzałka zachowuje pełnię możliwości.
Istotna jest też liczba smaków w jednym urządzeniu. Modele 4w1 czy 6w1, takie jak Airmez Fox czy STAG BAR, pozwalają przełączać aromaty bez kupowania kolejnych egzemplarzy, co doceni każdy, kto szybko się nudzi. Wreszcie — cena za puff. To najszybszy sposób, by porównać opłacalność: droższy model o ogromnej pojemności często wychodzi taniej na zaciągnięcie niż tani, ale mały.
Kryteria oceny w naszym rankingu
Każdy jednorazowy e-papieros oceniliśmy w pięciu kategoriach: trwałość (liczba zaciągnięć), pojemność liquidu, jakość grzałki mesh, elastyczność smakowa oraz stosunek ceny do możliwości. Nie ma tu jednego zwycięzcy dla każdego — dlatego ranking dzielimy na segmenty, żebyś łatwiej znalazł coś dla siebie. Poniżej znajdziesz zarówno rekordzistów, jak i rozsądne modele dla osób, które nie potrzebują stu tysięcy buchów.
STAG BAR 6IN1 180000 PUFFS — zwycięzca rankingu
Na pierwszym miejscu plasuje się STAG BAR 6IN1 180000 PUFFS — urządzenie, które wyznacza nowy poziom w segmencie jednorazówek. Sześć smaków w jednym, imponujący zbiornik 108 ml oraz bateria 1000 mAh z ładowaniem Type-C sprawiają, że to po prostu najdłużej działający model w całej ofercie. Zaawansowane grzałki mesh i czytelny wyświetlacz LED dopełniają obrazu urządzenia klasy premium.
W praktyce STAG to wybór dla kogoś, kto chce mieć spokojną głowę na wiele tygodni. Przełączanie między sześcioma kompozycjami smakowymi — od Black Dragon Ice, przez Blue Razz Ice, po Triple Banana — sprawia, że monotonnia nie wchodzi w grę. Jeśli budżet nie jest problemem, a liczba zaciągnięć jest priorytetem, ten jednorazowy e-papieros nie ma w naszym rankingu realnej konkurencji.
Airmez Fox 4IN1 120000 PUFFS — elastyczność smakowa
Drugie miejsce zajmuje Airmez Fox 4IN1 120000 PUFFS. Cztery smaki w jednym urządzeniu, 60 ml liquidu i bateria 650 mAh z USB-C czynią z niego bardzo uniwersalny wybór. Technologia mesh dba o to, by każdy z czterech aromatów był wyraźny i powtarzalny od pierwszego do ostatniego zaciągnięcia.
Airmez Fox wygrywa tam, gdzie liczy się różnorodność bez kompromisów wagowych. Jest mniejszy i lżejszy niż STAG, a wciąż oferuje ponad sto tysięcy buchów. Dla osób, które nie chcą wydawać najwięcej, a mimo to oczekują urządzenia na bardzo długo, to naturalny następca zwycięzcy rankingu.
Hifancy Super 70000 PUFFS — złoty środek
Trzecie miejsce to Hifancy Super 70000 PUFFS — model, który idealnie równoważy cenę i możliwości. 46 ml liquidu, dziesięć smaków do wyboru i 70 000 zaciągnięć w cenie, która nie obciąża portfela. Bateria 650 mAh z ładowaniem Type-C spokojnie wystarcza, by wykorzystać cały zapas aromatu.
Hifancy Super to propozycja dla miłośników długotrwałej przygody smakowej, którzy nie potrzebują rekordowych stu osiemdziesięciu tysięcy buchów. Dziesięć wyrafinowanych aromatów — od Black Dragon Ice po Watermelon Ice — daje dużą swobodę, a kompaktowa forma dobrze leży w dłoni. W przeliczeniu na koszt jednego zaciągnięcia wypada bardzo konkurencyjnie.
Airmez Lux 60000 PUFFS — kompakt z inteligentnym LED
W segmencie średnim wyróżnia się Airmez Lux 60000 PUFFS. Sześćdziesiąt tysięcy zaciągnięć, 30 ml liquidu, bateria 650 mAh z Type-C oraz smart LED informujący o stanie urządzenia. Dziesięć smaków i kompaktowy design czynią z niego świetny wybór dla osób, które cenią dyskrecję, ale nie chcą rezygnować z trwałości.
To dowód, że marka Airmez konsekwentnie buduje szeroką rodzinę produktów — od Foxa po Luxa i Matrix Pro. Każdy z tych modeli trzyma podobny, wysoki poziom wykończenia, więc wybierając Airmez, trudno trafić na egzemplarz poniżej oczekiwań.
XCOR Max 50000 i Hifancy Space 50000 — porównanie dwóch pięćdziesiątek
W okolicach 50 000 zaciągnięć ścierają się dwa ciekawe modele. XCOR Max 50000 PUFFS oferuje 20 ml liquidu, dwanaście smaków, baterię 850 mAh z Type-C i przyjemne zaciąganie MTL. To urządzenie praktyczne i solidne, szczególnie dla tych, którzy lubią częstą zmianę aromatów.
Z kolei Hifancy Space 50000 PUFFS rekompensuje mniejszą liczbę buchów ogromnym zbiornikiem 42 ml i baterią 650 mAh. Dziesięć wyrafinowanych aromatów i wysoka kultura pracy sprawiają, że Space lepiej sprawdzi się u osób, które wolą rzadziej sięgać po ładowarkę i cenią stabilny, głęboki smak. Oba modele to uczciwy wybór — różnica sprowadza się do tego, czy ważniejsza jest liczba smaków, czy pojemność.
Maskking ICEx 40000 PUFFS — regulowany przepływ powietrza
Maskking ICEx 40000 PUFFS to propozycja dla tych, którzy chcą dopasować charakter zaciągnięcia do nastroju. Regulowany airflow, bateria 850 mAh z Type-C, 26 ml liquidu i dziesięć intensywnych smaków dają dużą kontrolę nad chmurą. Czterdzieści tysięcy zaciągnięć plasuje ten model w komfortowym segmencie średnim.
Możliwość zmiany oporu powietrza to funkcja, którą docenią osoby przechodzące z papierosów tradycyjnych — mogą zacząć od ciasnego MTL, a z czasem otworzyć przepływ, gdy nabiorą wprawy. Maskking ICEx jest przez to wyjątkowo przyjazny dla początkujących.
Merrymi Blade 30000 i Airmez Matrix Pro 30000 — solidna trzydziestka
W przedziale 30 000 zaciągnięć spotykają się dwa mocne kandydaci. Merrymi Blade 30000 PUFFS oferuje 26 ml liquidu, baterię 920 mAh z Type-C i jedenaście intensywnych smaków — to jedna z największych pojemności akumulatora w tym zestawieniu. Z kolei Airmez Matrix Pro 30000 PUFFS stawia na 25 ml liquidu, baterię 850 mAh i dziesięć wyrazistych aromatów.
Oba modele są świetne dla osób, które nie chcą najdroższych urządzeń, a mimo to oczekują wysokiej jakości grzałki mesh i długiej pracy. Merrymi Blade wygrywa pojemnością baterii, Matrix Pro — rozpoznawalnością rodziny Airmez i spójnością wykonania.
XCOR Tyrant 23000 i Hawaii PRO 23000 — budżetowi rekordziści pojemności
Na koniec segment najbardziej przystępny cenowo. XCOR Tyrant 23000 PUFFS zaskakuje ogromnym zbiornikiem 40 ml, baterią 850 mAh i aż siedemnastoma aromatami do wyboru — to rekordowa liczba smaków w całym rankingu. XCOR Hawaii PRO 23000 PUFFS oferuje 21 ml liquidu, baterię 600 mAh i dziesięć tropikalnych kompozycji.
Dla kogoś, kto chce spróbować wielu smaków bez dużej inwestycji, Tyrant jest praktycznie bezkonkurencyjny. Siedemnaście aromatów w jednym urządzeniu to świetny sposób, by odkryć swoje preferencje, zanim zdecydujesz się na większy model z górnej półki rankingu.
Tabela porównawcza modeli z rankingu
Poniżej zebraliśmy najważniejsze parametry, żebyś mógł szybko porównać urządzenia. Rekomendacje oznaczyliśmy gwiazdkami — pięć gwiazdek to najwyższa ocena w danej kategorii.
| Model | Zaciągnięcia | Liquid | Bateria | Smaki | Ogólna ocena |
|---|---|---|---|---|---|
| STAG BAR 6IN1 | 180 000 | 108 ml | 1000 mAh | 6 | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Airmez Fox 4IN1 | 120 000 | 60 ml | 650 mAh | 4 | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Hifancy Super | 70 000 | 46 ml | 650 mAh | 10 | ⭐⭐⭐⭐ |
| Airmez Lux | 60 000 | 30 ml | 650 mAh | 10 | ⭐⭐⭐⭐ |
| XCOR Max | 50 000 | 20 ml | 850 mAh | 12 | ⭐⭐⭐⭐ |
| Hifancy Space | 50 000 | 42 ml | 650 mAh | 10 | ⭐⭐⭐⭐ |
| Maskking ICEx | 40 000 | 26 ml | 850 mAh | 10 | ⭐⭐⭐⭐ |
| Merrymi Blade | 30 000 | 26 ml | 920 mAh | 11 | ⭐⭐⭐ |
| Airmez Matrix Pro | 30 000 | 25 ml | 850 mAh | 10 | ⭐⭐⭐ |
| XCOR Tyrant | 23 000 | 40 ml | 850 mAh | 17 | ⭐⭐⭐ |
Koszt zaciągnięcia — analiza cenowa
Sama cena urządzenia mówi niewiele dopóki nie podzielimy jej przez liczbę zaciągnięć. STAG BAR wyceniony na 150 zł przy 180 000 buchów daje ułamek grosza za jedno zaciągnięcie — to jeden z najlepszych wyników w zestawieniu. Airmez Fox za 100 zł i 120 000 zaciągnięć wypada niemal identycznie, potwierdzając, że duże modele są zaskakująco ekonomiczne.
Hifancy Super za 100 zł i 70 000 puffów wciąż bije na głowę tanie, małe jednorazówki pod względem kosztu eksploatacji. Budżetowe XCOR Tyrant i Hawaii PRO za 55 zł oferują odpowiednio 23 000 zaciągnięć — wyższy koszt na buch, ale za to niższy próg wejścia i ogromny wybór smaków. Wybór sprowadza się więc do tego, czy wolisz zapłacić więcej na start, czy częściej wymieniać urządzenie.
Gdzie kupić oryginalne urządzenia
Rynek e-papierosów niestety obfituje w podróbki, dlatego warto kupować u sprawdzonych sprzedawców. Wszystkie opisane modele znajdziesz w sklepie BuchMistrz, gdzie każdy jednorazowy e-papieros pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Zwracaj uwagę na kody weryfikacyjne producenta i unikaj ofert rażąco tańszych niż rynkowa norma — to najczęstszy sygnał falsyfikatu.
Decydując się na konkretny model, sprawdź dostępność smaków i stan magazynowy, bo najwydajniejsze urządzenia, takie jak STAG BAR czy Airmez Fox, znikają z półek najszybciej. Kupując w jednym miejscu, łatwiej też porównać koszt dostawy i skorzystać z promocji na większe zakupy.
Bezpieczeństwo i regulacje, o których warto wiedzieć
E-papierosy w Unii Europejskiej podlegają dyrektywie tytoniowej (TPD), która ogranicza między innymi pojemność zbiorników w urządzeniach z nikotyną oraz maksymalne stężenie tej substancji. Szczegóły regulacji znajdziesz w oficjalnym tekście dyrektywy dostępnym w bazie EUR-Lex. Warto pamiętać, że przepisy różnią się w poszczególnych krajach, dlatego przed zakupem sprawdź lokalne wymogi.
W Polsce nadzór nad produktami tytoniowymi i wyrobami nowatorskimi sprawuje Główny Inspektorat Sanitarny, którego komunikaty publikowane są na stronie GIS. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia w swoich materiałach dotyczących tytoniu podkreśla, że wyroby nikotynowe niosą ryzyko uzależnienia i nie są obojętne dla zdrowia. Podejmując decyzję o zakupie, kieruj się świadomością tych faktów.
Najczęściej zadawane pytania
Ile realnie wystarcza jednorazowy e-papieros o wysokiej liczbie zaciągnięć?
Przy umiarkowanym użytkowaniu (około 200 zaciągnięć dziennie) model 50 000 puffów wystarczy na mniej więcej dwa i pół miesiąca. Rekordowy STAG BAR 180 000 może teoretycznie działać nawet rok, choć w praktyce ogranicza go trwałość grzałki i smak, który z czasem się nudzi.
Czy bateria wystarczy na cały liquid?
W większości modeli z tego rankingu nie — dlatego producentzy wyposażają je w gniazdo USB-C. Doładowanie trwa zwykle od 30 do 60 minut, a ogniwa o pojemności 850–1000 mAh, jak w STAG czy Merrymi Blade, wytrzymują znacznie dłużej między ładowaniami.
Co daje grzałka mesh?
Mesh to siatkowa grzałka o większej powierzchni grzania niż drut spiralny. Zapewnia równomierniejsze nagrzewanie, pełniejsze odwzorowanie aromatu i dłuższą żywotność, dlatego wszystkie topowe modele w rankingu — od STAG po Airmez Fox — właśnie na nią stawiają.
Który model wybrać na początek?
Na start polecamy Hifancy Super 70000 jako złoty środek ceny i trwałości, albo budżetowy XCOR Tyrant 23000 z siedemnastoma smakami, który pozwoli odkryć preferowane aromaty bez dużej inwestycji.
Wybór najlepszego urządzenia zależy przede wszystkim od Twojego stylu użytkowania. Jeśli cenisz rekordową trwałość i różnorodność, prowadzący w rankingu STAG BAR będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli szukasz rozsądnego kompromisu, Hifancy Super lub Airmez Fox sprawdzą się doskonale. A jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tymi urządzeniami, modele z segmentu 23 000–30 000 zaciągnięć pozwolą Ci poznać swoje preferencje, zanim zainwestujesz w większy sprzęt.